اخبار RFIDروی خط تکنولوژی

زمان گیری دقیق مسابقه بالا رفتن از برج اوستانکینو ۲۰۱۸ با استفاده از RFID

در ماه جولیه گذشته٬ مسابقه بالا رفتن از برج اوستانکینو ۲۰۱۸ (۲۰۱۸ Race Up the Ostankino Tower) در مسکو روسیه برگزار شد. در این مسابقه با همکاری دو شرکت Impinj و ITProject که هر دو از فعالان حوزه RFID می باشند٬ از تکنولوژی RFID برای زمان گیری و تعیین برنده مسابه استفاده شد.RFIDr

آشنایی با مسابقه بالا رفتن از برج اوستانکینو

در مسابقه بالا رفتن از برج اوستانکینو ورزشکاران می بایست از سطح زمین تا سکوی بازدید این برج را که در ارتفاع ۳۳۷ متری واقع شده است را بالا بروند. این مسابقه عمودی با شرکت ۲۹ ورزشکار از ۱۲ کشور برگزار شد. هر یک از ورزشکاران باید در این مسابقه ۱۷۰۴ پله را بالا بروند.

چرایی استفاده از RFID

به جهت باریک بودن پله های برج٬ زمان شروع مسابقه برای هر ورزشکار به میزان ۳۰ ثانیه از ورزشکار دیگر فاصله داده می شود. به جهت زمان های شروع غیر یکسان٬ برنده مسابقه اولین کسی که به سکو بازدید می رسد نخواهد بود و نیاز است زمان صعود هر فرد به طور جداگانه محاسبه شده و برنده با توجه به زمان صعود تعیین شود.

راه حل ارائه شده با RFID

در این مسابقه هر یک از ورزشکاران یک دستبند به همراه داشتند. هر دستبند دارای یک تگ RFID منحصر به فرد است. هم چنین در اول و آخر مسیر ریدر RFID نصب شده بود. این ریدر ها وظیفه ثبت زمان گذر ورزشکار از نقاط شروع و پایان را بر عهده دارند. از آنجایی که معمولا این مسابقه نتایج بسیار نزدیکی دارد٬ گزارش گیری دقیق برای صحت مسابقه امری ضروری است.
عملکرد دستبند های استفاده شده٬ پیش از مسابقه٬ تحت تست های سخت و دقیقی مورد بررسی قرار گرفته بود تا از دقت نتایج اطمینان حاصل شود. علاوه بر ارسال نتایج برای داوران٬ این سیستم زمان ثبت شده هر ورزشکار را بر روی نمایشگری که برای بازدیدکنندگان قرار گرفته بود نیز نمایش می داد.

برج مخابراتی اوستانکینو - مسکو
برج مخابراتی اوستانکینو – مسکو

این مسابقه یکی از نمونه هایی است که قدرت سیستم های مبتنی بر RFID را به جهت ساده سازی٬ حذف خطا های فردی و ارائه جواب های دقیق نشان می دهد. مخصوصا در شرایطی که استفاده از هر ثانیه با ارزش محسوب شود.

برای آشنایی با انواع راهکار های مبتنی بر RFID می توانید از بخش راهکار های RFID مجله RFID شروع کنید.

منبع
Impinj Blog

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *