راهکار های RFIDروی خط تکنولوژی

رهگیری دارایی های کارخانه با RFID

از جمله راهکار های مبتنی بر RFID

در مطلب امروز قصد داریم درباره رهگیری دارایی های کارخانه با RFID صحبت کنیم. برای آشنایی بیشتر با یکی دیگر از راهکار های RFID با مجله RFID همراه شوید.

مقدمه

کارخانه ها یکی از مکان هایی هستند که همه روزه میزان زیادی مواد اولیه به آن ها وارد می شود. در خط تولید این مواد اولیه به محصولات تولیدی تبدیل می شود. در ادامه این محصولات به انبار منتقل شده و در زمان لازم از انبار خارج می شود. در هر یک از این مراحل٬‌ نیرو انسانی زیادی برای نگه داشتن آمار رفت و آمد ها و ورود و خروج ها نیاز است. تلاش برای کاهش خطا در این فرآیند ها٬ فشار کاری و استرس را زیاد می کند. پیشنهاد ما برای رفع این مشکل٬ رهگیری دارایی های کارخانه با RFID می باشد.

رهگیری دارایی های کارخانه با RFID

کارخانه ها یکی از مکان هایی هستند که تعداد زیادی از انواع کالاها در آنها وجود دارند و مدیریت آنها کاری دشوار و پیچیده است. برای آن که بتوانیم به آسانی این کالاها را رهگیری و ردیابی کنیم، می توانیم از فناوری RFID استفاده کنیم.

برای این کار لازم است در ابتدا تمامی دارایی ها و اشیا موجود و ورودی به انبار ها به تگ های RFID مجهز شوند. با این کار ما٬ در عمل ما به هر یک از آن ها یک شناسه منحصر بفرد اختصاص داده ایم. پس از این پس می توانیم با استفاده از این شناسه منحصربفرد اقدام به رهگیری هر یک از آن ها بکنیم.

در نتیجه می توانیم در هر لحظه از موقعیت و شرایط تجهیزات کارخانه آگاه باشیم. علاوه بر این می دانیم که دیگر خطا های انسانی در محاسبات و شمارش دخیل نبوده و آمار ما کامل٬ دقیق و عاری از هرگونه خطایی است.

 

در ادامه می توانید ویدیویی را با موضوع رهگیری دارایی های کارخانه با RFID را مشاهده کنید. ( مشاهده ویدیو در آپارات )

 

 

برای اشنایی با دیگر راهکار های مبتنی بر تکنولوژی RFID می توانید از بخش راهکار های RFID مجله RFID دیدن کنید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *