راهکار های RFIDروی خط تکنولوژی

مزایای RFID در صنعت مد

از مجموعه راهکار های مبتنی بر RFID

امروز می خواهیم در مورد مزایای RFID در صنعت مد و لباس صحبت کنیم. پس با RFIDmag همراه باشید.

مقدمه

امروزه در تمامی فروشگاه های بزرگ و معروف گیت هایی را می بینیم که به محض رد شدن اجناسی که تأیید نشده اند به صدا در می آیند و نشان می دهند کالا نباید خارج شود. این کار با استفاده از فناوری RFID صورت می پذیرد.

همچنین بسیار پیش آمده که به فروشگاه پوشاکی وارد می شویم و کالایی را امتحان می کنیم که اندازه اش مناسب ما نیست. از فروشنده می خواهیم که اندازه دیگر آن کالا را برای ما بیاورد و بعضاً برای مدت ده تا پانزده دقیقه معطل می شویم تا فروشنده کالای جدید را برای ما بیاورد.

در چنین شرایطی مزایای RFID در صنعت مد نمود پیدا می کند. چرا که با داشتن فناوری RFID فروشنده می تواند به آسانی آن کالا را بیابد و در حداقل زمان در اختیار مشتری قرار دهد.

مزایای استفاده از RFID در این راهکار

فناوری RFID علاوه بر این که در خود فروشگاه کاربرد دارد٬ در انبار پشت فروشگاه نیز بسیار می تواند مفید فایده باشد. از مزایای RFID در صنعت مد می توان انبارداری هوشمند و جسجتو هوشمند جنسی خاص در انبار را نیز نام برد.

در زمانی که فروشنده به دنبال جنسی است که از نظر رنگ یا اندازه با خواسته او مطابق نیست٬ و یا به دنبال جنسی با مشخصات درخواستی مشتری در میان انبوهی از اجناس در انبار و یا قفسه های فروشگاه می گردد، می تواند از فناوری RFID استفاده کند . به راحتی جنس مورد نظر خود را بیابد.

 

در ادامه می توانید ویدیویی با موضوع مزایای RFID در صنعت مد و لباس و جایگاه آن در فروشگاه های لباس مشاهده کنید. ( مشاهده ویدیو در آپارات )

 

 

 

برای مشاهده دیگر راهکار های مبتنی بر RFID می توانید به قسمت راهکار های RFID در مجله RFID مراجعه کنید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *