راهکار های RFIDروی خط تکنولوژی

استفاده از RFID در حمل و نقل عمومی

از مجموعه راهکار های مبتنی بر RFID

در این مطلب قصد داریم درباره استفاده از RFID در حمل و نقل عمومی صحبت کنیم. با مجله RFID همراه باشید.

مقدمه

حتما برای شما هم دوست دارید به بتوانید زمان سفر های درون شهری خود با وسایل حمل و نقل عمومی را محاسبه کنید. برای این کار٬ حتما به زمان حرکت و رسیدن اتوبوس ها و قطار های مترو از و به هر ایستگاه را به طور دقیق بدانید. یکی از راهکار هایی که می تواند این مشکل را برای شما برطرف کند٬ استفاده از RFID در حمل و نقل عمومی است.

چگونگی استفاده از RFID در حمل و نقل عمومی

همان طور که گفته شد٬ فناوری RFID یکی از ابزارهایی که می تواند به ما در امر زمان بندی سفر های شهری کمک کند. در این فناوری همه وسایل نقیله به تگ های RFID مجهز می شوند. از این رو در طول مسیرشان تحت نظر گرفته می شوند. در نتیجه می توان فهمید که هر کدام در کجای مسیر قرار دارند و به این ترتیب زمان ورود آنها به ایستگاه بعدی مشخص می گردد.

علاوه بر این٬ با تحلیل نرم افزاری داده هایی که با استفاده از RFID در حمل و نقل عمومی جمع آوری می شود٬ می توان رفت و آمد های اتوبوس ها را به بهترین شکل بهبود بخشید.

 

در ادامه می توانید ویدیویی که در رابطه با استفاده از RFID در حمل و نقل عمومی است را مشاهده کنید. در این ویدیو همکاری شرکت موتورولا با یک شرکت حمل و نقل را می توانید مشاهده کنید. (مشاهده ویدیو در آپارات )

 

 

برای مشاهده دیگر راهکار های مبتنی بر تکنولوژی RFID می توانید به بخش راهکار های RFID مجله RFID مراجعه کنید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *