راهکار های RFIDروی خط تکنولوژی

مکان یابی آنی با RFID ( مکان یابی لحظه ای – RTLS )

از مجموعه راهکار های مبتنی بر RFID

مکان یابی آنی با RFID ( مکان یابی لحظه ای – RTLS )

مکان یابی آنی با RFID ( مکان یابی لحظه ای – RTLS ) یکی از کاربرد های معمول و محبوب تکنولوژی RFID به حساب می آید. برای آشنایی بیشتر با این راهکار با ما همراه باشید.

درباره RFID و مزایای آن در کنترل افراد و اشیا

یکی از کاربردهای RFID کنترل افراد و اشیا در مکان های مختلف است. با این کنترل ها می توان بهره وری را در سازمان ها بالا برد و جریان ها و فرایندهای کاری را بهبود بخشید. در نتیجه تصمیم گیری بهتری داشت. با هر چه بیشتر شدن تعداد افراد و اشیا، استفاده از RFID برای سازمان های بزرگ ملموس تر و حیاتی تر می شود.

در مکان هایی که پراکندگی بالاست و شما برای این که از وضعیت افراد یا کالاها با خبر شوید نیاز به سرکشی مستقیم دارید. و همچنین مکان هایی که به آسانی و در لحظه نمی توانید آن شخص یا شی مورد نظر را بیابید. می توانید از مکان یابی آنی با RFID ( مکان یابی لحظه ای – RTLS ) استفاده کنید.  عبارت RTLS مخفف Real-time Location System به معنی سیستم مکان یابی آنی می باشد. این سیستم با استفاده از فناوری RFID اجرا می شود و به شما کمک می کند که اشیا و به خصوص افراد را به طور آنی پایش کنید و از وضعیت آنها آگاهی یابید. این سیستم در تمامی مکانهایی که پراکندگی بالاست، مانند نمایشگاه ها، بیمارستان ها، کارخانجات و … قابل استفاده است.

در ادامه می توانید به ویدویی در این رابطه مشاهده کنید. ( مشاهده ویدیو در آپارات )

 

برای مشاهده دیگر راهکار های مبتی بر تکنولوژی RFID می توانید به بخش راهکار های سابت مراجعه کنید. ( لینک بخش راهکار های RFID )

هم چنین برای مشاهده ویدیو هایی مانند ویدیو بالا می توانید کانال آپارات شرکت تدبیر داده آویژه را مشاهده کنید.

مطالب مشابه

1 thought on “مکان یابی آنی با RFID ( مکان یابی لحظه ای – RTLS )”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *