برندهای RFID

معرفی شرکت Alien

از شرکت های فعال در صنعت RFID

شرکت Alien یکی از اصلی ترین شرکت های فعال تکنولوژی RFID در هر دو بخش تولید تجهیزات و قطعات و ارائه راهکار های مبتنی بر RFID می باشد. برای آشنایی بیشتر با این برند RFID با مجله RFID همراه باشید.

 

آشنایی با شرکت Alien

شرکت Alien که به طور کامل Alien Technology نامیده می شود٬ یکی از تولیدکنندگان اصلی تکنولوژی RFID است. این شرکت فعالیت خود را از سال ۱۹۹۴ میلادی در کشور آمریکا آغاز کرد. دفتر مرکزی این شرکت آمریکایی در سن خوزه کالیفرنیا (San Jose, California) قرار گرفته است. هم چنین دفتر اصلی راهکار های شرکت Alien با نام Alien RFID Solutions Center در شهر دیتون ایالت اوهایو (Dayton, Ohio) فعالیت می کند. دفاتر فروش این شرکت نیز در قسمت های مختلف آمریکا٫ اروپا و آسیا واقع شده است.

تولیدات Alien

شرکت Alien در بخش تولید قطعات٬ به تولید تگ ها٬ اینلی ها (Inlays) و انواع ریدر های نسل دوم RFID یا همان Gen 2 مشغول است. راهکار ها و تجهیزات این شرکت را نیز می توانید در صنایع مختلف از خطوط تولید و انبار ها گرفته تا مراکز توزیع و خرده فروشی های مطرح جهان بیابید.

شرکت Alien به جهت دارا بودن توانایی تولید انبوه تجهیزات RFID توانسته در طول فعالیت خود از طرف کمپانی های بزرگ مختلفی سفارشات و حمایت های مالی خوبی دریافت کند.

مشتریان Alien

از جمله مشتری های شرکت Alien می توان موارد زیر را نام برد:

 • وال مارت (Walmart) بزرگترین شبکه فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی٬ سوپر مارکت ها و هایپرمارکت ها در جهان
 • وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا
 • کمپانی ژیلت (Gillette) یکی از قدیمی ترین و بزرگترین تولیدکنندکان وسایل اصلاح و تیغ های امن
 • کمپانی IBM یکی از قدیمی ترین تولیدکنندگان زیرساخت های کامپیوتری
 • مایکروسافت (Microsoft)
 • شرکت زبرا (Zebra Technologies) یکی دیگر از فعالان حوزه تکنولوژی RFID

شرکت Alien در طول بیش از ۲۰ سال فعالیت خود ثابت کرده است که می تواند تامین کننده ای مورد اعتماد تجهیزات RFID و سرویس های تخصصی مربوط به آن باشد.

خدمات شرکت Alien

شرکت Alien در چهار بخش آماده خدمت رسانی به مشتریان خود است:

 1. مدار مجتمع ها (ICs)
  تولید انبوه IC های مطابق با استاندارد UHF Passive EPCglobal Gen 2 که توانایی فعالیت در سخت ترین شرایط محیطی را دارا می باشند
 2. آنتن ها و ریدر های RFID
  کاهش هزینه مشتریان با تولید آنتن ها و ریدر های RFID هوشمند که اختلال ترافیکی امواج را به حداقل می رسانند
 3. تگ ها و لیبل های RFID
  تولید مورد اعتماد ترین تگ های لیبل RFID که برای راهکار های RFID مختلف مورد استفاده قرار می گیرند
 4. خدمات و سرویس های تخصصی RFID
  آکادمی شرکت Alien آماده خدمت رسانی تخصصی٬ آموزش و انتقال تجربه عملی به هر شخص و شرکتی است که می خواهند در مورد سیستم های RFID بیشتر بدانند.

شرکت Alien Technologies به عنوان پیشتاز صنعت RFID دارنده مقام اولین توسعه دهنده ریدر های RFID نسل ۱ و نسل ۲ به علاوه اولین توسعه دهنده تگ های RFID نسل ۱ و نسل ۲ که قابلیت نوشته شدن اطلاعات بر روی خود را داشته باشند٬ است.

درباره مرکز راهکار های RFID شرکت Alien

این مرکز کخ  به اختصار RSC نیز نامیده می شود٬ همانطور که قبلا به آن اشاره شد در ایالت اوهایو قرار دارد. در این مرکز٬ شرکت های برنامه نویسی٬ شرکت های سرویس دهنده و نمایندگان پخش و فروش در مورد RFID و روش های استفاده از آن آموزش می بینند. علاوه بر این٬ آن ها در این مرکز می توانند با استفاده از تجهیزات مورد نیاز٬ اقدام به طراحی٬ پیاده سازی و اجرا راهکار های RFID کنند و کارایی آن را مورد بررسی قرار دهند.

در این مکان٬ مهندسان این فرصت را پیدا می کنند که راهکار های واقعی را در ابعادی واقعی٬ از نوار انتقال گرفته تا قفسه انبار٬ از ایستگاه بسته بندی پالت تا در های مجهز به RFID ٬ از اتاق های مجهز به سیستم های کنترل تردد تا فروشگاه مجازی٬ به همراه انواع برنامه های دمو تست کنند تا نزدیک ترین نتیجه ها را به حالت واقعی بدست بیاورند.

علاوه بر این٬ در این مرکز افراد می توانند با مسائل مختلفی مانند روش های صحیح مکان یابی الصاق تگ آشنا شوند و مناسب ترین آنتن ها و ریدر ها را برای برداشت بهترین نتیجه از راهکار های خود انتخاب کنند. هم چنین همکاران و شرکا شرکت Alien می توانند مشتریان خود را برای مشاهده نمونه راهکار های مختلف به این مرکز بیاورند.

 

برای آشنایی بیشتر با شرکت Alien می توانید از وبسایت آن دیدن کنید : www.AlienTechnology.com

هم چنین برای آشنایی با دیگر برند های مرتبط با RFID می توانید از بخش برند های RFID مجله RFID استفاده کنید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *