برندهای RFID

معرفی شرکت Zebra

از قدیمی ترین کمپانی های فعال در حوزه پرینتر های RFID

شرکت Zebra یکی از قدیمی ترین کمپانی های فعال در حوزه لیبل پرینتر ها و پرینتر های RFID می باشد. در مطلب این هفته قصد داریم شما را با این برند RFID بیشتر آشنا کنیم. با مجله RFID همراه باشید.

 

معرفی شرکت Zebra

شرکت Zebra که به طور کامل با نام Zebra Technologies شناخته می شود٬ یک شرکت سهامی عام مستقر در ایالت ایلینویز آمریکا می باشد. این شرکت به طور کلی به تولید و فروش تجهیزات علامت گذاری٬ ردیابی و فن آوری های چاپ کامپیوتری می پردازد.

شرکت Zebra در سال ۱۹۶۹ تاسیس شده است. در حال حاضر این شرکت بالغ بر ۷ هزار کارمند دارد و توانسته تا امروز بیش از ۴۲۰۰ پتنت به نام خود به ثبت برساند. فروش جهانی این شرکت در سال ۲۰۱۷ برابر با ۳.۷ میلیارد دلار محاسبه شده است. شرکت Zebra در سرتاسر ۱۱۵ دفتر دارد. این دفاتر در ۵۰ کشور بخش شده اند.

شرکت Zebra با داشتن بیش از ۱۰ هزار همکار در ۱۰۰ کشور جهان٬ تلاش کرده است که راهکار های مناسب صنعت خود را برای مشتریان خود ارائه دهد. این شرکت به عنوان یک شرکت پیشرو و قدیمی٬ از تکنولوژی٬ محصولات٬ قدرت نرم افزاری٬ سرویس ها٬ تحلیل ها و راهکار های خود برای هوشمندسازی و ایجاد ارتباط میان افراد٬ قطعات و داده های کمپانی های زیادی استفاده کرده است.

تخصص شرکت Zebra

تخصص شرکت Zebra در توانمند تر ساختن شرکت هایی است که در خط مقدم صنایع٬ از خرده فروشی و مراقبت های بهداشتی گرفته تا حمل و نقل و تولید فعالیت می کنند٬ می باشد. هدف از این توانمندسازی٬ رسیدن به نهایت حد کارایی است. حدی که مشتریان شاد و راضی و نتایج کسب و کار عالی را حاصل کند.

محصولات شرکت Zebra

محصولات شرکت Zebra شامل لیبل پرینتر های حرارتی٬ رسید پرینتر٬ لیبت پرینتر RFID ٬ پرینتر و انکودر RFID ٬ ریدر و رایتر ثابت و دستی RFID ٬ کارت پرینتر و کیوسک هایی برای پرینت بارکد و لیبل جهت شناسایی و چاپگر های تخصصی عمدتا برای بخش های زنجیره تامین٬ خرده فروشی٬ مراقبت های بهداشتی و دولتی می باشد.
 

تاریخچه

این شرکت در سال ۱۹۶۹ به عنوان یک شرکت تجزیه و تحلیل داده شروع به کار کرد.

در سال ۱۹۸۲ اولین بارکد پرینتر خود را ساخت.

در سال ۱۹۸۶ توانست اولین پرینتر حرارتی را برای بارکد زنی در لحظه تولید کند. علاوه بر این در همین سال اسم شرکت به Zebra Technologies تغییر پیدا کرد.

در سال ۱۹۹۱ اولین بارکد دوبعدی (QRcode) که توانایی اسکن شدن توسط لیزر داشته باشد را ابداع کرد.

در سال ۱۹۹۷ اولین کامپیوتر پوشیدنی را تولید نمود.

در سال ۱۹۹۸ با شرکت Eltron International ادغام شد. شرکت Eltron تولید کننده پرینتر کارت شناسایی بود.

در سال ۲۰۰۰ شرکت Comtec Information Systems که تولید کننده پرینتر های قابل حمل بی سیم بود را خرید.

در سال ۲۰۰۴ اولین هندهلد RFID سرسخت را تولید کرد.

در سال ۲۰۰۷ آندرس گاستفسون (Anders Gustafsson) به عنوان مدیر عامل جدید شرکت انتخاب شد. در همین سال٬ شرکت WhereNet player tracking نیز توسط Zebra خریده شد.

در سال ۲۰۰۸ اولین راهکار RFID در پرینت در حرکت ارائه شد.

در سال ۲۰۱۳ شرکت Zebra راهکار ورزشی خود را ارائه کرد. در ادامه شرکت Hart Systems را تصاحب کرد٬ یکی از اولین پلتفرم های اینترنت اشیا را برای استفاده شرکت ها نوشت. هم چنین در این سال اولین محیط هوشمند برای ارتباط پرینتر های حرارتی به نام Link-OS را معرفی کرد.

در سال ۲۰۱۴ براساس توافقنامه ای اقدام به خرید بخش راهکار های شرکت موتورولا با نام Motorola Solutions’ Enterprise Business کرد

در سال ۲۰۱۵ شرکت ITR Mobility را خریداری کرد. در ادامه همان سال روشی برای مهاجرت اپلیکیشن های ویندوزی به سیستم عامل های مدرن تر معرفی کرد.

در سال ۲۰۱۶ اولین راهکار انبارداری تمام لمسی اندرویدی خود را معرفی کرد.

 

جوایز

شرکت Zebra به عنوان پیشتاز در خدمت رسانی به ۹۵ درصد از ۵۰۰ کمپانی پردرآمد آمریکا٬ در طول سال های فعالیت خود موفق به دریافت جوایز مختلفی شده است. به عنوان مثال٬ می توانیم به جایزه “بهترین کارفرما اندازه متوسط آمریکا” که هر ساله توسط مجله Forbes اهدا می شود اشاره کرد. شرکت Zebra در سال ۲۰۱۸ یکی از برندگان این جایزه بوده است.

 

اشتیاق Zebra برای شراکت با شما

همانطور که در ابتدا معرفی گفتیم٬ شرکت Zebra Technologies یک شرکت سهامی عام به حساب می آید. این بدین معنی است که قابلیت خرید و فروش برای سهام های این شرکت در بازار سهام آمریکا وجود دارد.

علاوه بر این٬ این شرکت از پروژه ها و طرح های شما حمایت می کند و حاضر است که با سرمایه گذاری در آن پروژه ها با شما همراه شود.

 

برای آشنایی بیشتر با این برند می توانید از وبسایت ای شرکت بازیدید کنید:  www.ZEBRA.com

همچنین برای آشنایی با دیگر برند های فعال در خوزه RFID می توانید به بخش برند های RFID مجله RFID مراجعه کنید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *