لغت نامه RFID

لغات کلیدی RFID با حرف G در لغت نامه RFID

آشنایی با ۵ کلمه کلیدی حوزه RFID با حرف G

بررسی لغات کلیدی RFID با حرف G در لغت نامه RFID

لغات تخصصی در هر زمینه ای می توانند علاوه بر معنی ظاهری خود دارای مفاهیم دیگری باشند که صرفا در آن حوزه فعالیت معنی پیدا می کنند.  تکنولوژی RFID نیز از این قاعده مستثنا نیست.  از این رو قصد داریم تا هر هفته با بیان مفاهیم برخی از لغات، شما را با معانی باطنی لغات این حوزه بیشتر آشنا کنیم.  پس با لغات کلیدی RFID با حرف G در لغت نامه RFID همراه شوید.

در این قسمت می خواهیم به بررسی ۵ لغت از لغات کلیدی RFID با حرف G در لغت نامه RFID بپردازیم.

 


لغت
معنی

سیستم موقعیت یابی جهانی (Global Positioning System – GPS)

 جی پی اس یک سیستم جهت یابی است که از ماهواره برای این کار استفاده می کند. این سیستم برای ارتش ایالات متحده آمریکا توسعه یافته است و در حال حاضر مدیریت آن نیز با آن ها می باشد. این سیستم از ۲۴ ماهواره خارج از جو زمین تشکیل شده است. این سیستم با انتقال امواج رادیویی اقدام به موقعیت یابی می کند. گیرنده ها با محاسبه اختلاف زمان دریافت سیگنال از ۴ ماهواره٬ می توانند عرض و طول جغرافیایی را تعیین کرده و سرعت حرکت جسم را تخمین بزنند. از GPS بیشتر برای موقعیت یابی هواپیما ها٬ کشتی ها٬ کامیون ها و دیگر تجهیزات بزرگ استفاده می شود. برخی کمپانی ها با ترکیب دو تکنولوژی GPS و RFID اقدام به رهگیری دارایی ها در زمان حمل و نقل می کنند.

سیستم جهانی برای تلفن های همراه (Global System for Mobiles – GSM)

 نسل دوم سیستم های دیجیتال تلفن های همراه است که به طور گسترده در اروپا٬ آسیا و استرالیا از آن استفاده می شود. 

شماره مکان جهانی (Global Location Number – GLN)

یک طرح شماره گذاری است که توسط EAN و Uniform Code Council که امروزه هر دو از زیر مجموعه های GS1 به حساب می آیند٬ ابداع شده است. این کار با هدف ایجاد روشی برای شناسایی مجازی تعداد بی نهایت از اشخاص حقوقی٬ طرف های تجاری و مکان ها انجام گرفته است تا بتواند به یکپارچه سازی نیاز های تجارت الکترونیک پاسخ دهد.

شماره مورد تجارت جهانی (Global Trade Item Number – GTIN)

 یک سیستم استاندارد برای شناسایی محصولات و خدمات است که توسط توسط EAN و Uniform Code Council (که امروزه GS1 نامیده می شود)  ایجاد شده است. خیلی از روش های کدینگ بر پایه این استاندارد کار می کنند. 

سیستم اطلاعات جغرافیایی (Geographical Information System – GIS) 

 یک سیستم برای ضبط٬ ذخیره٬ آنالیز و مدیریت داده ها و ارتباط فضایی دادن با زمین است. نرم افزار های این سیستم به کاربران اجازه می دهند که جستار های تعاملی را ایجاد کنند٬ داده های را تغییر دهند٬ بر روی آن ها آنالیز انجام دهند٬ از آن ها نقشه تهیه کنند و نتایج را به نمایش بگذارند. معمولا شرکت های حمل و نقل مشتریان اصلی نرم افزار های GIS هستند.

 

 

ممنون که با  لغات کلیدی RFID با حرف G در لغت نامه RFID با ما همراه بودید.

هم چنین می توانید با استفاده از لینک های زیر به لغات کلیدی RFID با حروف دیگر نیز سر بزنید.

لغات کلیدی RFID با حرف A

لغات کلیدی RFID با حرف B

لغات کلیدی RFID با حرف C

لغات کلیدی RFID با حرف D

لغات کلیدی RFID با حرف E

لغات کلیدی RFID با حرف F

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *