نمایشگاه های RFID

هفتمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس ۲۰۱۸ INOTEX 2018

از سری مجموعه های آشنایی با نمایشگاه های حوزه IoT

نمایشگاه اینوتکس یک رویداد منحصر درحوزه فناوری و نوآوری در منطقه است که هر ساله با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز همکاری های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری برگزار می گردد. هفتمین دوره این نمایشگاه با نام اینوتکس ۲۰۱۸ (INOTEX 2018) با شعار شهر هوشمند زندگی هوشمند از ۱۴ تا ۱۶ تیر ماه ۹۷ در تهران برگزار شد.

آشنایی با نمایشگاه اینوتکس

نمایشگاه بین­ المللی نوآوری و فناوری اینوتکس (INOTEX) هر ساله میزبان شرکت های فناور زیادی از کشورهای مختلف بوده است. این نمایشگاه در طول ۶ دوره گذشته خود میزبان بیش از ۷۵۰ شرکت فناور از ۲۵ کشور مختلف بوده است و اهدافی همچون تبادل فناوری میان شرکت های خصوصی، سرمایه گذاری مشترک، مشارکت در پروژه های تحقیق و توسعه و … را دنبال کرده است. در این راستا تاکنون بیش از ۱۳۰ قرارداد و تفاهم نامه میان شرکت کنندگان در نمایشگاه منعقد شده است.

موضوع اصلی نمایشگاه اینوتکس

موضوع اصلی این نمایشگاه بحث شهر هوشمند ( Smart City )  می باشد. امروزه رشد سریع جمعیت و تمرکز آن در شهر ها در سراسر جهان و بزرگتر شدن شهر ها و بروز مشکلات و معضلات ناشی از آن، لزوم استفاده از فناوری در مدیریت شهر را بیش از پیش ضروری کرده است. همزمان، فناوری­ ها نیز پیشرفت های قابل توجهی داشته و با گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات و ظهور اینترنت اشیاء (IoT) و تأثیر آن بر حوزه خدمات، کارآمدی فناوری در کمک به انسانها برای مدیریت محل زندگی خود اثبات شده است. در این راستا، «شهر هوشمند»، برای حل بسیاری از مشکلات شهرهای کنونی مطرح شده است.
شهر هوشمند
شهر هوشمند

اینوتکس ۲۰۱۸

هفتمین دوره این نمایشگاه (اینوتکس ۲۰۱۸ – INOTEX 2018) از روز پنجشنبه ۱۴ لغایت شنبه ۱۶ تیرماه ۹۷ در فضایی به مساحت ۹۰۰۰ مترمربع در محل نمایشگاه­ های تخصصی شهرداری تهران (واقع در بوستان گفتگو) برگزار شد. این نمایشگاه، با تکیه بر تجارب قبلی خود، میزبان اجزای مختلف اکوسیستم نوآوری و فناوری کشورها بود. بیش از ۴۰۰۰ متخصص و افراد تحصیل­کرده و بازیگران مختلف اکوسیستم استارتاپی از این نمایشگاه بازدید کردند. چندین هیأت تجاری نیز از کشورهای خارجی از این نمایشگاه بازدید نمودند. همچنین چندین رویداد تجاری و ترویجی در طول نمایشگاه برگزار شد که موجبات دسترسی تولیدکنندگان و ارائه کنندگان خدمات و صاحبین دانش فنی را به مشتریان و سرمایه گذاران فراهم کرد. پارک فناوری پردیس، صاحب امتیاز این نمایشگاه بوده و مرکز فن بازار ملی ایران و مرکز شتابدهی نوآوری، برگزارکنندگان نمایشگاه بودند. همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز همکاری­ های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری و شهرداری تهران (سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات) از حامیان و پشتیبان­های دائمی نمایشگاه هستند.

رویداد های اینوتکس ۲۰۱۸

در اینوتکس ۲۰۱۸ رویداد های موازی زیادی در مکان نمایشگاه برگزار شد. یکی از نکات مثبت اکثر این رویداد ها٬ رایگان برگزار شدن آن هاست. لیست زیر بیانگر تعدادی از این رویداد ها می باشد:

 • رقابت استارتاپی
 • اینوتکس تلنت
 • تجربه فناوری
 • چهارمین نشست شبکه سازی نوآوری
 • رویدادهای تناظریابی
 • ارائه فناوری
 • نشست شهرداری های کلانشهرهای ایران
 • رویداد استیج
 • ماراتن برنامه نویسی
 • دومین نشست تجاری فناوری دی هشت
 • بازار فناوری(ریورس پیچ)
 • نشست های رودررو
 • اینوتک سلامت
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از این رویداد ها می توانید از صفحه رویداد های خود نمایشگاه دیدن فرمایید.

گزارش تصویری و ویدیویی نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۸

با استفاده از این لینک می توانید مجموعه کاملی از تصاویر نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۸ را از خبرگزاری مهر مشاهده کنید. هم چنین ویدیو زیر گزارش خوبی از نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۸ است که توسط خبرگزاری ایرنا تهیه شده است. مشاهده این ویدیو را به شما علاقه مندان این حوزه پیشنهاد می کنیم.

 

برای آشنایی با دیگر نمایشگاه های مرتبط با RFID و IoT می توانید به بخش نمایشگاه های RFIDmag مراجعه کنید.

لینک وبسایت رسمی نمایشگاه

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *