نمایشگاه های RFID

پنجمین همایش و نمایشگاه تخصصی خطاناپذیرسازی عملیات انبار

از سری مجموعه های آشنایی با نمایشگاه های حوزه RFID و IoT

موسسه ره آوران آفاق صنعت مرجع تخصصی رویدادهای علمی و پژوهشی در حوزه انبار، پنجمین همایش و نمایشگاه تخصصی خطاناپذیرسازی عملیات انبار را در تاریخ ۲۷ و ۲۸ تیر ماه ۹۷ در تهران برگزار می کند.

معرفی و اهداف پنجمین همایش و نمایشگاه تخصصی خطاناپذیرسازی عملیات انبار

نگهداری حفاظت و کنترل کالا مواد و محصولات از اهمیت بسیار بالایی در هر مجموعه برخوردار است و مديريت، حفظ این سرمایه ها نقشی استراتژیک در پیشبرد اهداف کلان هر سازمانی دارد. نبود آگاهی، اطلاعات و دانش حرفه ای در بخش انبار به عنوان مهمترین بخش نگهداری و ذخیره سازی کالا، مواد و محصولات همواره از علل اصلی خسارات، ضایعات، کندی و نابهنجاری های مختلف در بخشهای تولید و توزیع سازمانها و صنایع بوده است. هدف از برگزاری پنجمین همایش و نمایشگاه تخصصی خطاناپذیرسازی عملیات انبار، تبیین اهمیت تفکر مدیریت حرفه ای در انبار و آگاهی نسبت به الزامات ایمنی و کیفی سازی عملیات انبار و خدماتی است که ارایه می نماید.

موسسه ره آوران آفاق صنعت به عنوان مرجع تخصصی برگزار کننده رویدادهای علمی و پژوهشی در حوزه انبار و مراکز ذخیره و توزیع کالا با استفاده از نتایج پژوهش های انجام شده در چهار دوره پیشین سلسله همایش های تخصصی حوزه انبار، پنجمین همایش ملی در این حوزه با عنوان ” خطاناپذیرسازی عملیات انبار با رویکرد مدیریت ایمن و کیفی در انبار را برگزار می کند. در این همایش شناخت، بررسی و فرآیند های اصلاحی در رابطه با خطاهای عملیات انبار از دو دیدگاه ایمنی و کیفی هدف اصلی قرار داده شده است. بر اساس سیاست دبیرخانه پنجمین همایش و نمایشگاه تخصصی خطاناپذیرسازی عملیات انبار علاوه بر استفاده از نتایج پژوهش های تخصصی و همه جانبه در رابطه با این موضوع، بررسی مطالعات موردی و تجربه شده توسط متولیان این حوزه نیز در دستور کار همایش قرار دارد.

این همایش و نمایشگاه ۲۷ و ۲۸ تیر ماه به صورت خصوصی در تهران برگذار می شود.

برنامه های پنجمین همایش و نمایشگاه تخصصی خطاناپذیرسازی عملیات انبار

 • ارائه های علمی و فنی توسط برترین اساتید و متخصصین کشور
 • ارائه تجربیات مدیران و کارشناسان در شناسایی خطاهای رایج و محتمل
 • نمایشگاه تخصصی حوزه انبار و مراکز ذخیره و توزیع مواد و کالا
 • معرفی انبارها و شرکتهای برگزیده رویداد در بخشهای مختلف
 • اجرای سمینارهای جانبی با موضوعات تخصصی

ارائه های علمی و فنی توسط برترین اساتید و متخصصین کشور

بر اساس سیاست همیشگی دبیرخانه به عنوان مرجع تخصصی رویدادهای حوزه انبار و مراکز ذخیره و توزیع کالا، در بخش ارایه های علمی و فنی تمام تلاش روی انتخاب موضوعات مرتبط و کاربردی و برترین اساتید، پژوهشگران و متخصصین برای ارائه های علمی و فنی متمرکز شده است.

دبیرخانه رویداد با سازماندهی مناسب این بخش در ادوار گذشته نتایج و ارزیابی بسیار خوبی را تجربه کرده که در ادامه و در رویداد پیش رو نیز با دو رویکرد اصلی کیفی سازی و ایمن سازی عملیات انبار تلاش خواهد کرد تا با معرفی و شناسایی فرآیندهای انبار، روشها و راهکارهای شناخت، پیشگیری و حذف خطا در فرآیندهای مذکور را مورد مطالعه و بررسی قرار دهد.

ارائه تجربیات مدیران و کارشناسان در شناسایی خطاهای رایج و محتمل

دبیرخانه پنجمین همایش و نمایشگاه تخصصی خطاناپذیرسازی عملیات انبار با هدف برگزاری هرچه کاربردی تر این رویداد و براساس پیشنهاد اساتید، مدیران و کارشناسان انبار که عضو دبیرخانه هستند، علاوه بر ارائه استانداردها و نتایج پژوهش های علمی در زمینه خطا های عملیات انبار، تجربیات و نظرات مدیران و کارشناسان انبار در رابطه با خطا های پیش آمده در حوزه کاری واحد مربوطه و سوابق موجود در این زمینه را در این همایش منتشر خواهد کرد.

بخش های تجهیزات طراحی ایمنی مکانیزاسیون و امنیت

دبیرخانه دایمی رویدادهای تخصصی حوزه انبارها و مراکز ذخیره و توزیع مواد و کالا در پنجمین همایش و نمایشگاه تخصصی خطاناپذیرسازی عملیات انبار با عنوان “خطاناپذیرسازی عملیات انبار” با رویکرد مدیریت ایمن و کیفی خدمات انبارداری، با هدف بنچ مارکینگ و بهره برداری کاربردی مدیران کارشناسان و متولیان انبار و لجستیک مواد و کالا در سازمانها و صنایع، انبارها و سیستمهای برتر مدیریت را در پنج بخش کلی تجهیزات، طراحی، ایمنی، مکانیزاسیون و امنیت معرفی نماید.

نمایشگاه تخصصی

یکی از فعالیتهای اصلی پنجمین همایش و نمایشگاه تخصصی خطاناپذیرسازی عملیات انبار، برپایی نمایشگاه کاملا تخصصی در بخش خدمات، تجهیزات و محصولات مرتبط با انبارها و مراکز ذخیره و توزیع کالا است. با توجه به اینکه در این رویداد منحصر فرد مدیران کارشناسان و پژوهشگران در این حوزه از سازمانها و صنایع سراسر کشور حضور دارند، فرصتی بی نظیر برای ارتباط مقیم شرکتهای ارایه دهنده و منقابان و مصرف کنندگان خدمات تجهیزات و کالاهای مرتبط در محیط و فرآبندی کاملا حرفه ای مهیا شده است. سیاست جدی دبیر خانه رویکرد تخصصی در شناسایی و حضور برترینهای کشور در نمایشگاه مذکور است.

پنل های تخصصی

در این همایش دو پنل تخصصی برگزار می شود. توضیح مختصری در رابطه با این دو پنل را می توانید در ادامه مشهاهده کنید.

پنل تخصصی ایمنی و مقاوم سازی انبار در برابر زلزله

قفسه بندی تجهیزات ساختمان چیدمان کالا دسترسی اضطراری

در زمان وقوع زلزله با هر میزان شدنی، ایمنی و امنیت انبارها و مراکز ذخیره و توزیع مواد و کالا از دو جهت بسیار حیاتی و حایز اهمیت است:

 1. انبار ها، مراکز ذخیره و حفظ سرمایه های غیر نقدی هستند و ایمنی آنها در حوادث زلزله در واقع حالت انواع موجودی های انبار، از پیامدهای زلزله نظیر سقوط، آوار، حریق و … است
 2. پس از حوادث مختلف زلزله، یکی از مهمترین عوامل پشتیبانی، مدیریت و امداد رسانی، سالم و قابل استفاده بودن انبارها و مراکز ذخیره است که بی تردید فرماندهی موفق و موثر حوادث به طور مستقیم به آن وابسته است.

پنل تخصصی معرفی سامانه جامع انبارهای کشور

با رویکرد پیشگیری از سوء جریان مواد و کالا

سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا به عنوان یکی از زیر سامانه های مهم در طرح جامع تجارت و عملیاتی شدن آن جهت جلوگیری از سوء جریان مواد و کالا، لازم و ضروری است. سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا در راستای مصوبات مجلس شورای اسلامی و با متولی گری وزارت صنعت، معدن و تجارت راه اندازی شده است.

در این سامانه منظور از انبارها و مراکز نگهداری کالا تمامی مراکز باربری، تخلیه، نگهداری یا ذخیره سازی کالا است این مراکز شامل انبارها ، مراکز دپو، سیلوها، سردخانه ها، واحدهای تولیدی، کارخانه ها، معادن، اصناف و مزارع کشاورزی هستند. به طور کلی هر جایی که کالا به آن وارد یا از آن خارج و با در آن نگهداری می شود در محدوده این سامانه است. سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا شامل مجموعه روشهایی است که جهت پیشگیری از سوء جریان مواد و کالا ایجاد شده است.

این سامانه متشکل از ۱۰ بخش مجزاست که همگی باید ایجاد و با هم مرتبط شوند که در گام نخست، دو سامانه از این تعداد با عناوین سامانه شناسه کالا و سامانه جامع انبارها، به بهره برداری رسیده است.

مرجع تخصصی رویدادهای حوزه انبار و مراکز ذخیره و توزیع کالا در این پروژه با وزارت صنعت، معدن و تجارت همکاری داشته است.

مقالات تخصصی

دبیر خانه همایش آمادگی دارد نتایج پژوهشها و تجربیات تمامی دست اندرکاران حوزه انبار و کالا، اساتید و دانشجویان و دانش پژوهان را در قالب مقالات کاربردی در یافت و در مجموعه مقالات همایش درج نماید. همچنین مقالات برگزیده توسط کمیته داوران همایش بر اساس امتیاز و اولویت، فرصت ارابه در بخش مقالات را خواهد داشت.

مزایای شرکت در رويداد

از مزایای شرکت در این نمایشگاه می توان موارد زیر را نام برد:

 • آشنایی با چهره های برتر صنعتی و علمی و استفاده از آرایه های اساتید و صنعتگران مطرح کشور
 • بهره برداری از جدید ترین اطلاعات تخصصی در حوزه مدیریت کیفی و ایمن در انبارها و مراکز ذخیره و توزیع کالا
 • بازدید از نمایشگاه تخصصی همایش
 • آشنایی با تجربیات مدیران، متخصصین پژوهشگران و کارشناسان انبار از سراسر کشور
 • ارایه مقالات برتر کنفرانس
 • درج و نمایه مقالات پذیرفته شده در مجموعه مقالات همایش بصورت لوح فشرده و در پایگاه مرجع دانش (CIVILICA)
 • استفاده از چندین سمینار جانبی با موضوعات تخصصی
 • استفاده از پنل های تخصصی رویداد و دریافت اطلاعات جدید ترین مسائل مطرح در حوزه انبارها و مراکز ذخیره و توزیع کالا
 • گسترش ارتباطات تخصصی در حوزه موضوع رویداد
 • دریافت گواهینامه از تنها مرجع تخصصی برگزاری رویدادهای علمی و فنی حوزه انبار و مراکز ذخیره و توزیع کالا

 

وبسایت پنجمین همایش و نمایشگاه تخصصی خطاناپذیرسازی عملیات انبار

مطالب مشابه

1 thought on “پنجمین همایش و نمایشگاه تخصصی خطاناپذیرسازی عملیات انبار”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *